Strona główna

Kalendarz imprez

Rada Sołecka

Co nas czeka

KGW RAJCZA

Parafia

Informator

Linki

Kontakt

www.rajcza.info

RADA SOŁECKA

RAJCZY

KOŁO GOSPODYŃ WIEJSKICH

    Na terenie Rajczy, bardzo aktywnie dziala KGW, ktorego siedziba miesci sie w filii Szkoly Podstawowej w Rajczy Dolnej.  Osoba, ktora koordynuje i przewodzi tej wspanialej grupie jest Pani Anna Wiewiorka. Potrafi skupic wokol siebie ludzi i zmobilizowac ich do pracy. Panie z KGW, mozna spotkac na Dniu Dziecka, Pikniku Krolewskim i Pszczelarskim, Dniach Rajczy i Dozynkach Gminnych, biora takze udzial w wazniejszych imprezach na szczeblu powiatu.

KWAŚNICA Z RAJCZY NAJLEPSZA NA ŚWIECIE !!!

Gospodynie z KGW w Rajczy okazały się bezkonkurencyjne w gotowaniu najlepszej KWAŚNICY, podczas zakończonego 21 sierpnia Turnieju Gmin Powiatu Żywieckiego...

21 sierpnia podczas ostatniego już etapu zmagań, w ramach tegorocznej edycji Turnieju Gmin Powiatu Żywieckiego ‘2005, Panie z Kół Gospodyń Wiejskich z Rajczy, spośród wszystkich uczestniczących w imprezie gmin, przyrządziły najsmaczniejszą KWAŚNICĘ, zajmując tym samym I miejsce w tej niełatwej konkurencji, bo wymagającej niecodziennych zdolności kulinarnych. Konkurs na ugotowanie najlepszej zupy, odbywał się w ramach trwającego akurat w tym czasie w Żywcu FESTIWALU KWAŚNICY, noszącego nazwę: \\\"Największe Światowe Kwaśnicy Warzenie\\\".
Rajczańskie Gospodynie już teraz zapowiadają, że nikomu nie zdradzą tajników swoich kulinarnych umiejętności. Niemniej jednak wierzą też głęboko i w to, że teraz coraz częściej trafiać będą w gusta nawet tych najbardziej wybrednych smakoszy.

Łukasz Gardas (Artykuł zamieszczony za zgodą autora)

Kontakt z Kolem Gospodyn Wiejskich z Rajczy poprzez Pania A. Wiewiorke,  

tel.: (033)864-37-63

Sitemap